Blog

Osuszacze Domowe czy Budowlane?

lis 30, 2020

Osuszacze powietrza to urządzenia elektryczne służące do zbierania wody z powietrza. Maszyna ta potrafi wciągnąć wilgoć z powietrza i ścian do odpowiedniego zbiornika. A następnie wydalić osuszone powietrze do pomieszczenia. Urządzenia te stosuje się w osuszaniu budynków.

Osuszacz domowy

Świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o niskiej wilgotności powietrza. Poprawia on jakość powietrza, dzięki czemu staje się one w pomieszczeniu optymalne dla człowieka. Znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach u nadmiernej wilgotności powietrza, na przykład w piwnicy. Urządzenia te wykorzystywane są również do suszenia prania. Są one bardzo tanie, cena zaczyna się od 100 złotych, a dodatkowo nie pobierają dużo prądu. Dlatego nie musimy się martwic o duże rachunki, nawet przy częstym korzystaniu z osuszaczy.

osuszacz-domowy-300x300-1-300x300

Osuszacz budowlany

Urządzenia te świetnie sprawdzają się w mieszkaniach o dużej wilgotności. Są one wykorzystywane najczęściej po zalaniach, ale nie tylko. Znajdują one również zastosowania przy pracach budowlanych, na przykład przy malowaniu ścian, gdzie materiał musi być suchy, a pomieszczenie wysuszone. Ta maszyna budowlana jest prądożerna oraz dosyć droga. Koszt porządnego osuszacza budowlanego to wydatek rzędu 13 tyś. złotych. Dlatego najlepiej skorzystać z usług firm osuszających, które świadczą wynajem osuszaczy. Osuszacze te są bardzo wydajne w swoim działaniu, potrafią one zebrać nawet do 15 litrów wody z pomieszczenia w ciągu jednej doby.

master_dh92-300x300

 

Osuszacz budowlany czy domowy?

Osuszacze te różni wydajność oraz koszt ich zakupu. Maszyna osuszająca domowa świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu o niskim poziomie wilgoci, natomiast osuszacz budowlany wykorzystuję się w bardziej skomplikowanych przypadkach. Jeśli nie zależy Ci na szybkim osuszeniu mieszkania i poziom wilgoci w Twoim budynku nie jest zbyt wysoki, to w takim przypadku rozsądniejszym wyborem będzie skorzystanie z osuszacza domowego. Jeśli natomiast zalało Ci pomieszczenie i musisz doprowadzić je szybko do użytku, wynajmij osuszacz budowlany.

5/5 - (6 votes)