Blog

Osuszanie po zalaniu metodą iniekcji krystalicznej

sty 9, 2021

Ściany Twojego podpiwniczonego lub niepodpiwniczonego budynku są zawilgocone, pojawia się grzyb lub odpada farba i tynk? Skorzystaj z naszej oferty osuszanie budynków, oraz przeczytaj ten artykuł.

Co to jest Iniekcja Krystaliczna i czy jest skuteczna?

Najważniejszym etapem jest rozpoznanie przyczyny zawilgocenia, ten etap wyróżnia firmy profesjonalne. Jeśli w/w skutki występują w Twoim budynku to najprawdopodobniej przyczyną jest podciąganie kapilarne materiałów budowlanych, które występuje nawet do 2 m wzwyż. Najczęściej powodem jest brak lub nieszczelna izolacja pozioma między ławą fundamentową, a fundamentem.

Jest wiele metod odtworzenia poziomej izolacji przeciwwilgociowej niestety są to metody bardzo inwazyjne. Nikt z nas nie chce odkopywać ścian fundamentowych czy kuć tynków, jest taka metoda, którą wynalazł Polski naukowiec. Dokładnie, to tak bardzo ceniona na świecie i w kraju Iniekcja Krystaliczna.

Iniekcja Krystaliczna to innowacyjna metoda odtworzenia izolacji poziomej bez zbędnych prac ingerujących choćby w teren wokół budynku. Pewnie zastanawiasz się dlaczego ?.

Iniekcje Krystaliczną możemy wykonać również od wewnątrz budynku, wystarczy jedynie nawiercić otwory co 10-15 cm w linii poziomej najczęściej przy posadzce 30 stopni w dół. Następnym etapem jest nawilżanie otworów Iniekcji Krystalicznej, im bardziej wilgotny mur tym szybsze i lepsze efekty Iniekcji Krystalicznej. Następnie nawilżone już otworzy zalewa się specjalnie przygotowanym do danego budynku materiałem Iniekcyjnym, który jest podciągany przez kapilary tak jak wcześniej woda powodująca wilgoć. Materiał iniekcyjny podciągnięty przez kapilary po kilkudziesięciu godzinach krystalizuje się tworząc nieprzepuszczalną barierę dla wody, to skuteczna Iniekcja Krystaliczna. 


Ta metoda jest ekologiczną, a zarazem sprawdzoną i skuteczną metodą tworzenia lub odtworzenia izolacji poziomej budynków.

Specjalny materiał iniekcyjny produkowany jest indywidualnie do każdego budynku choćby ze względu na różne zasolenie. Co najważniejsze, Iniekcję Krystaliczną mogą wykonać jedynie firmy posiadające licencję, dzięki licencji możemy zakupić materiał iniekcyjny, a to skutkuje gwarancją producenta materiałów. Dzięki temu masz pewność naszych rozwiązań  i wykonawstwa.

Iniekcja Krystaliczna to również idealna metoda odtworzenia pionowej izolacji przeciwwilgociowej w przypadku choćby braku odkopania budynku. Iniekcja Krystaliczna to często także uzupełnienie drenażu opaskowego.

5/5 - (5 votes)