Blog

Wysoka wilgotność a zdrowie

lis 30, 2020

Nie od dziś wiadomo, że wysoka wilgotność w pomieszczeniu ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Częste i długie przebywanie w takim zawilgoconym mieszkaniu może okazać się bardzo szkodliwe. Dlatego tak ważnym procesem jest osuszanie budynków. Suchy pokój to podstawa do dobrego samopoczucia i stanu zdrowia mieszkańca.

 

Czy Twoje mieszkanie jest zawilgocone?

Aby odpowiedzieć na te pytanie, należy wykonać profesjonalny pomiar wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wynik tego pomiaru rozwiał by nasze wątpliwości co do jakości powietrza w budynku. Odpowiedź na te pytanie możemy poznać również bez tego pomiaru. Jeśli widzisz na ścianie oznaki pleśni i grzybów, to wiedzże w pokoju, którym przebywasz jest zbyt duża wilgotność. Takim objawem może być też specyficzny i nieprzyjemny zapach, którego nie można się za wszelką cenę pozbyć. Nie można lekceważyć takich skutków wysokiej wilgoci, bo możemy za to słono zapłacić.

 

Negatywne skutki zdrowotne spowodowane zbyt dużą wilgotnością powietrza

W przypadku gdy na ścianie lub innym materiale pojawi się pleśń lub grzyb, wówczas przebywanie w takim pomieszczeniu może doprowadzić do poważnych chorób. Długotrwałe wdychanie tych bakterii często doprowadza do chorób dróg oddechowych. Często spotykanymi dolegliwościami związanymi z tą sytuacją są: infekcje skóry, katar, ból głowy, chroniczne zmęczenie. Co zrobić, aby tego uniknąć?

→ Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu będzie kompleksowe osuszenie i odgrzybianie budynku. W tym przypadku zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnych firm osuszających. Wydajne osuszacze bez problemu poradzą sobie z problem wysokiego poziomu wilgoci w mieszkaniu.

→ Po za tym należy znaleźć przyczynę tworzenia się zbyt dużej wilgotności w pomieszczeniu. Należy zadbać o odpowiednią wentylację i temperaturę pomieszczenia. Jeśli mamy w domu nieszczelne okna, należy je uszczelnić lub wymienić na nowe.

Nie można bagatelizować problemu z wilgocią. W przeciwnym przypadku możemy zapłacić za to zdrowiem, a przecież to ono jest dla nas najcenniejsze. Profesjonalne firmy świadczące usługi osuszania dobrze wiedzą, w jaki sposób pozbyć się zbędnej wilgoci z budynku oraz jak uzyskać długotrwały efekt suchego mieszkania. Dlatego zachęcamy do skorzystania z takich usług, bo na zdrowiu się nie oszczędza.

5/5 - (4 votes)